Strona Świat Kamienia ( warszawa ) używa mechanizmu Cookie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij oknoGranit Marmur Trawertyn Piaskowiec Wapień Kwarcyt Onyx Łupek Konglomerat

Konglomerat

Ze względu na skład surowcowy i swoje właściwości konglomeraty dzielimy na dwie grupy, a mianowicie konglomeraty kwarcowe oraz konglomeraty marmurowe - tzw. aglomarmury.

Konglomerat kwarcowy

Konglomeraty kwarcowe są jednym z najtwardszych materiałów dostępnych na rynku. Poprzez połączenie kwarcu (bardzo twardego minerału) z polimerami i odrobiną barwników powstaje konglomerat o niezwykle wysokich właściwościach. Wiodący producenci stosują domieszki kwarcu w przedziale 85-93%. Dzięki swoim właściwościom, m.in. braku porowatości jest odporny na wszelkie plamy, zarysowania oraz wysokie temperatury.

Materiał ten jest głównie wykorzystywany w produkcji blatów kuchennych, łazienkowych oraz na posadzki wewnętrzne. Konglomeraty kwarcowe znalazły zastosowanie nie tylko w naszych domach, ale również w restauracjach, hotelach, galeriach handlowych i laboratoriach.

W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór konglomeratów kwarcowych, wiodących producentów tj. Caesarstone, Silestone, SiQuartz, Santamargherita oraz Technistone, zdjęcia wybranych produktów są umieszczone w zakładce konglomeraty kwarcowe.Konglomerat marmurowy

Konglomerat marmurowy jak sama nazwa wskazuje jest to przetworzony kamień naturalny, w tym wypadku marmur, dolomit lub wapień połączony z żywicami epoksydowymi. Ze względu na użyte komponenty, jest on mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne, czy wysokie temperatury, niż konglomerat kwarcowy, dlatego też jest idealnym materiałem na blaty łazienkowe czy parapety. Zaletą tych konglomeratów jest powtarzalność wzorów i kolorów, czego nie uzyskamy w przypadku kamienia naturanego.

W swojej ofercie posiadamy konglomeraty marmurowe włoskiego producenta Marmi Scala, które cechuje wysoka jakość. Poniżej poglądowe zdjęcia aglomarmurów.