Strona Świat Kamienia ( warszawa ) używa mechanizmu Cookie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij oknoGranit Marmur Trawertyn Piaskowiec Wapień Kwarcyt Onyx Łupek Konglomerat

Elewacje

Elewacja z kamienia praktykowana jest na całym świecie od bardzo dawna. Kamień naturalny sprawi, że elewacja budynku będzie charakterystyczna i niepowtarzalna, piękna przez lata. Ze względu na warunki klimatyczne panujące w naszym kraju, nie każdy kamień nadaje się na elewację, nie należy stosować marmurów czy trawertynów. Materiałami najczęściej stosowanymi na elewacje budynków są: piaskowce, dolomity, granity, łupki w różnych formach, począwszy od dużych płyt po panele kamienne wykonane z małych elementów.
Montaż elewacji kamiennej jest dostosowany do wielkości oraz grubości płyt. Małe płytki o grubości 2,0 cm oraz panele kamienne do wysokości 3 m przyklejane są na klej elastyczny do odpowiednio przygotowanego wcześniej podłoża. Natomiast duże elementy kamienne wymagają bardziej specjalistycznego montażu na kotwach mocowanych do elewacji budynku.