Strona Świat Kamienia ( warszawa ) używa mechanizmu Cookie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce Cookies. Zamknij oknoGranit Marmur Trawertyn Piaskowiec Wapień Kwarcyt Onyx Łupek Konglomerat

Konglomeraty kwarcowe

Konglomeraty kwarcowe są jednym z najtwardszych materiałów dostępnych na rynku. Poprzez połączenie kwarcu (bardzo twardego minerału) z polimerami i odrobiną barwników powstaje konglomerat o niezwykle wysokich właściwościach. Wiodący producenci stosują domieszki kwarcu w przedziale 85-93%. Dzięki swoim właściwościom, m.in. braku porowatości jest odporny na wszelkie plamy, zarysowania oraz wysokie temperatury.
Materiał ten jest głównie wykorzystywany w produkcji blatów kuchennych, łazienkowych oraz na posadzki wewnętrzne. Konglomeraty kwarcowe znalazły zastosowanie nie tylko w naszych domach, ale również w restauracjach, hotelach, galeriach handlowych i laboratoriach.
W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór konglomeratów kwarcowych, wiodących producentów tj. Caesarstone, Silestone, SiQuartz, Santamargherita oraz Technistone.

Poniżej znajdują się przykładowe wzrorniki producentów Caesarstone oraz SiQuartz.